. Робочі матеріали до творчих завдань (Підсумкові контрольні роботи з української мови)
Shostak.ucoz.ua
Воскресенье, 24.11.2024, 00:47
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гость | RSS

Меню сайта

Категории раздела
Тести з української літератури та літ.диктанти [1]
Разное [54]

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Разное

Робочі матеріали до творчих завдань (Підсумкові контрольні роботи з української мови)
ЩО ТАКЕ ВИХОВАНІСТЬ?
     Спочатку звернемося до тлумачного словника: «Ви­хованість— це вміння поводитись». Що ж означає вміння поводитись в колективі? Бути вихованою люди­ною— це і вміння вітатися, і підтримувати в товари­стві розмову, і правильно їсти, і вміння тримати себе у громадських місцях.
       Та неправильно мислять ті, хто вважає, що вихо­ваність зводиться лише до гарних манер. Коли гово­римо — «вихована людина»,— ми маємо на увазі щось більш глибоке в людині, і перш за все внутрішню інте­лігентність. А це означає бути уважним до інших, так­товним, скромним.
       «Виховані люди,— писав у листі до брата Антон Павлович Чехов,— поважають людську особистість, а тому завжди тактовні, лагідні, ввічливі, поступливі... Вони щирі і бояться неправди, як вогню. Не обдурюють навіть у дрібницях. Вони не хизуються, поводяться на вулиці так само, як вдома. Вони не балакучі і не лізуть з відвертими розмовами, коли їх не питають».
       Бути ввічливою, вихованою, витриманою людиною не так-то легко. Тут потрібні і самодисципліна, і готов­ність іноді поступитися власними вигодами, звичками і, найголовніше, почуття поваги до інших людей, до колективу, відповідальність за свої вчинки перед су­спільством.
       Міркуйте самі, поснідавши десь на лісовій галявині, найлегше, звичайно, «забути» там же залишки їжі, папір. Більше клопоту зібрати все це і закопати чи взяти з собою, щоб потім викинути в ящик для сміття.
       Поступитися місцем у переповненому автобусі літ­ній людині — це значить і самому відчути помітну не­зручність. Та без вагань це зробить кожна вихована людина. Вона ж не дозволить собі увімкнути транзистор під вікнами житлового будинку. Вона знає: ми живемо у вік, коли навкруги і так гамірно, як же не оберігати спокій і тишу?
      Вихованість — це не тільки ввічливість і привіт­ність. Це і людяність. Це — бути серед людей Люди­ною. Для цього, в першу чергу, потрібно мати таку внутрішню якість, як щирість, доброту — справжню, щедру, дійову. Несподіваний життєвий конфлікт вихована людина розв'яже швидше з гумором, ніж з досадою.
      Зовнішня культура, поведінка людини не відділені глухою стіною від її внутрішнього, духовного світу. Слухання музики, споглядання творів мистецтва, чи­тання книг—все це збагачує духовний світ людини, а значить, і сприяє її вихованню. (З журн.)
 
ФОРМУЛА ВИХОВАНОСТІ
      Нам усім часто доводиться дискутувати з якогось питання. І коли почуєш: «Нісенітницю ти кажеш! Книжка нецікава!» чи: «Хіба ти розумієшся в мистецтві? Кажу тобі: не ходи на цей кінофільм» — вести диску­сію далі якось уже не хочеться. Бо, відстоюючи свою думку, не треба при цьому зверхньо ставитися до дум­ки іншого. Краще сказати, приміром, так: «Ця книжка (фільм, картина і т. д.) мені не подобається». І довести чому.
      Безтактність ображає не менше, ніж грубість. Ображає тому, що по суті є тією ж грубістю, неповагою до оточуючих.
      «А як поводитися, щоб не бути безтактним?» Одним словом відповісти тут важко. Щодня кожен із нас потрапляє в найрізноманітніші ситуації, і просто не­можливо було б скласти правила на всі випадки жит­тя. І все ж є одне універсальне правило, яке допома­гає за будь-яких обставин зорієнтуватися, як діяти.
       Поважай чужі смаки, чужу точку зору, навіть якщо ти з нею й не згоден. Бійся в собі душевної глухоти. Прагни бути чемним і чуйним до людей — близьких і незнайомих, ровесників і дорослих. Словом, поважай людей. (З журн.)
Категория: Разное | Добавил: 4ist-ucoz15 (15.09.2015)
Просмотров: 1046 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт

Поиск

Copyright MyCorp © 2024